Filozofia współczesnego ruchu opieki hospicyjnej uzupełniana najnowszymi osiągnięciami medycyny paliatywnej dały impuls do humanizacji medycyny. Człowiek chory nieuleczalnie znalazł się w centrum uwagi lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych członków całego zespołu specjalistycznego psychologów, duchownych. Celem hospicyjnej opieki jest umożliwienie choremu najpełniejszego przeżycia terminalnego okresu choroby, poprzez specjalistyczne leczenie objawowe, opanowanie wszechogarniającego bólu somatycznego, psychicznego, duchowego, poprzez pielęgnację wyniszczonego chorobą ciała oraz towarzyszenie choremu i jego rodzinie w najtrudniejszym okresie życia. Opieka hospicyjna jest również wsparciem merytorycznym, psychicznym i duchowym rodziny, przyjaciół, bliskich, wszystkich tych, którzy decydują się na sprawowanie opieki domowej nad swoim najbliższym, którzy podejmują niemały wysiłek towarzyszenia mu aż do kresu jego życia.

Szanowni Państwo !

W naszym hospicjum zapewniamy jak najlepsze warunki do życia. Hospicjum stacjonarne to dom naszych pacjentów. Robimy wszystko aby każdy z naszych podopiecznych poczuł się wyjątkowo.  Stale się rozwijamy i podnosimy standardy. Każda pomoc  ze strony Państwa jest dla nas bardzo cenna i ważna.

Z wielką wdzięcznością przyjmiemy:

  • maseczki jednorazowe
  • rękawiczki winylowe
  • chusteczki nawilżane
  • pampersy
  • ręczniki na rolce
  • maszynki jednorazowe

Liczy się każda złotówka wrzucana do naszej puszki, przelana na nasze konto i każda darowizna, każdy choćby najmniejszy odpis 1% podatku.

Ze swej strony możemy zapewnić, iż każda pozyskana kwota, rzecz  zostanie dobrze zagospodarowana.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 832 94 16.

Adres:

Hospicjum Sosnowieckie
im. św. Tomasza Ap.

 ul. Mjr H. Hubala-Dobrzańskiego 131
41-218 Sosnowiec

Kontakt:

tel.  32 832 94 00
tel. 32 293 23 13

sekretariat@hospicjum.sosnowiec.pl