Koronawirus – zmiany i informacje w sprawie funkcjonowania Hospicjum

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem przez Urząd Miasta Sosnowiec szeregu działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, informujemy, iż:

1. Przyjmowanie nowych zgłoszeń do hospicjum domowego i oddziału stacjonarnego  może odbyć się jedynie drogą telefoniczną, tel. 32 832-94-01. Dopiero po uprzednim umówieniu się można przywieźć dokumenty do zgłoszenia.

2. Wypożyczanie i zwrot wypożyczonego sprzętu jedynie po uprzednim umówieniu się telefonicznym, tel. 32 832-94-417.

3. Wznawiamy przyjęcia na oddział stacjonarny oraz do opieki środowiskowej i pielęgniarskiej w ramach projektu unijnego dotyczącego opieki wyręczającej. Zgłoszenia tylko telefoniczne pod nr telefonu 32 832-94-20.

4. Od 15.06.2020 wznawiamy przyjmowanie zgłoszeń w ramach projektu opiekuńczego 9.2.5, tj. do dziennego ośrodka pobytu i klubu seniora. Zgłoszenia tylko telefoniczne pod nr telefonu 32 832-94-20.

5. Od 15.06.2020 wznawiamy zajęcia w  Dziennym Ośrodku Opieki i w Klubie Seniora po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z kierownikami tych ośrodków (Dzienny Ośrodek Opieki tel. 32 832-94-410; Klub Seniora tel. 32 832-94-421).

• Informujemy również o całkowitym zakazie odwiedzin na oddziale stacjonarnym z wyjątkiem szczególnie koniecznych przypadków.

• Osoby z objawami przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych nie będę wpuszczane do hospicjum.

• Obowiązkowa dezynfekcja rąk.

• Szatnia obowiązkowa. Okrycia wierzchnie (płaszcze, kurtki itp.) oraz pozostałe zbędne rzeczy pozostawić w szatni na portierni.

pielęgniarka pomaga pacjentowi