Koronawirus – zmiany i informacje w sprawie funkcjonowania Hospicjum

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem przez Urząd Miasta Sosnowiec szeregu działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, informujemy, iż:

Od dnia 16.03 2020, aż do odwołania wstrzymujemy:

1. Przyjmowanie zgłoszeń w ramach projektów opiekuńczych, tj. do dziennego ośrodka pobytu, klubu seniora, opieki środowiskowej, opieki stacjonarnej wyręczającej oraz dziennego ośrodka rehabilitacji.

2. Zajęcia w Dziennym Ośrodku Opieki, w Klubie Seniora oraz w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjnym.

3. Przyjęcia na oddział stacjonarny w ramach opieki wyręczającej (nie dotyczy chorych z chorobą nowotworową).

4. Przyjmowanie nowych zgłoszeń do hospicjum domowego i oddziału stacjonarnego.

5. Wypożyczanie i zwrot wypożyczonego sprzętu.

6. Przyjmowanie do rozliczenia i wydawanie już rozliczonych zeznań PIT.

• Informujemy również o całkowitym zakazie odwiedzin na oddziale stacjonarnym z wyjątkiem szczególnie koniecznych przypadków.

• Osoby z objawami przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych nie będę wpuszczane do hospicjum.

• Obowiązkowa dezynfekcja rąk.

• Szatnia obowiązkowa. Okrycia wierzchnie (płaszcze, kurtki itp.) oraz pozostałe zbędne rzeczy pozostawić w szatni na portierni.