Wystawa – Cuda Eucharystyczne na świecie

W Diecezji Sosnowieckiej w dniach od 12.02 do 16.04 będzie prezentowana wystawa „Cuda eucharystyczne na świecie”, której twórcą jest bł. Carlo Acutis. Wystawa była już prezentowana na wszystkich 5 kontynentach. W samych Stanach Zjednoczonych, wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad 100 uniwersytetach, a ponadto była promowana na kilku Konferencjach Episkopatów.

Bł. Carlo Acutis w swoim życiu stawiał na pierwszym miejscu sakrament Eucharystii, który nazywał „swoją autostradą do Nieba”. Został dopuszczony do Pierwszej Komunii w wieku zaledwie 7 lat i od tamtej pory nigdy nie opuścił codziennej Mszy Świętej, ani nie zaniedbał odmawiania Różańca.

Carlo zawsze starał się przystępować do Adoracji eucharystycznej w przekonaniu, że “stojąc przed Jezusem w Eucharystii, stajemy się święci”.  Żarliwie powtarzał, że w Przenajświętszym Sakramencie Jezus jest obecny w taki sam sposób, jak 2000 lat wcześniej w czasach Apostołów, z tą różnicą, że wówczas, by zobaczyć Jezusa, ludzie byli zmuszeni ciągle się przenosić, podczas gdy my, obecnie, mamy dużo więcej szczęścia, bo możemy Go znaleźć w dowolnym kościele blisko domu. Jak mawiał: “Jerozolimę mamy pod domem”.

Jako gorliwy katecheta bł. Carlo Acutis poświęcał się, by znaleźć coraz nowsze sposoby, by pomóc innym wzmocnić ich wiarę. W związku z tym, jako swoją spuściznę pozostawił nam swoje wystawy, wśród których w szczególny sposób wyróżnia się ta przedstawiająca Cuda eucharystyczne. Tworzył ją  przez około dwa i pół roku przy  zaangażowaniu członków jego rodziny.

Harmonogram wystawy w Diecezji Sosnowieckiej:

12.02 Otwarcie wystawy w Hospicjum Sosnowieckim

12.02 – 17.02 wystawa w Hospicjum