Plaster miodu

plakat zapraszający do starej siedziby w plastrze miodu w nowej funkcjonalności„Ty też możesz pomóc”

Bazarek czynny we wtorki i środy w godz. 10.00-17.00

Wielki społecznik, niezwykła kobieta, a przy tym przyjaciółka Hospicjum Sosnowieckiego, Elżbieta Laskiewicz – aktorka Teatru Zagłębie, kierowała się zawsze ideą, że pomaganie ludziom przynosi więcej obdarowującemu niż obdarowanemu.

Podczas jednej ze swoich podróży do Wielkiej Brytanii trafiła do Charity Shop – sklepu charytatywnego, w którym proponowane są za symboliczną kwotę, przedmioty darowane na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Idea ta bardzo przemówiła do Eli i jej wielkim marzeniem stało się stworzenie takiego sklepu w Sosnowcu.

Dlatego, aby uczcić pamięć naszej przyjaciółki i spełnić jej marzenie otwarliśmy szczególne miejsce pod nazwą „PLASTER MIODU”. Zachęcamy do odwiedzenia go, by zapoznać się z samą postacią Elżbiety Laskiewicz, a ponadto by włączyć się w jej inicjatywę. Można tu nabyć prezentowane przedmioty, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele statutowe Hospicjum Sosnowieckiego.

Tu możesz przynieść książki, akcesoria, porcelanę, biżuterię, płyty winylowe i CD, ubrania(tylko nowe), artykuły domowe i rękodzielnicze.

To pierwsza tego rodzaju placówka w mieście, która pozwoli, aby każdy mógł stać się darczyńcą, włączając się w tego rodzaju działania charytatywne.

Jeżeli mają Państwo jakieś ładne rzeczy, które za naszym pośrednictwem mogłyby znaleźć nowych właścicieli a dzięki temu wesprzeć nasze hospicjum, mogą je Państwo przekazać w siedzibie bazarku na ul. 3 Maja 1 lub w naszej główniej siedzibie ul. Hubala Dobrzańskiego 131.
Za każdy dar serca z góry dziękujemy!

ZAPRASZAMY!

Bazarek czynny we wtorki i środy w godz. 10.00-17.00