Dzienny Dom Pomocy

W ramach projektu będzie otworzony Dzienny Dom Pomocy na 15 miejsc , łącznie 90 beneficjentów

DDP będzie funkcjonował przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 8h dziennie ( od 8.00-16.00),w godzinach dostosowanych do potrzeb UP.

UP mogą korzystać z usług DDP w dniach i godzinach wybranych przez siebie i rodzinę.

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek,

W ramach działalności opiekuńczej oferuje uczestnikom/czkom kompleksową opiekę pod nadzorem specjalistów podczas pobytu na terenie placówki, w tym: zapewnienie opieki pielęgniarskiej i opiekunki, zajęcia gimnastyczne, wsparcie psychologiczne indywidualne i grupowe, terapię zajęciową.

Aktywność kulturalna: projekcje filmów, organizowanie imprez okolicznościowych, rocznicowych, spotkań towarzyskich, pogadanki tematyczne np. z dietetykiem, lekarzem, psychologiem itp., zajęcia kulturalne (np. wyjścia do kina, teatru, galerii, muzeów ) i rekreacyjne (krajoznawcze wycieczki 1-dniowe -),występy artystyczne i występy własne uczestników na terenie placówki i poza nią.

Przewidziano również usługi uzupełniające-podolog – średnio 2 usługi na osobę

Opiekunowie faktyczni przyjętych podopiecznych będą zobowiązani do uczestnictwa w warsztatach socjalno-opiekuńcze ( 4×45 min.)

Kwalifikacja do przyjęcia na podstawie skali Barthel (0-85pkt.).

Liczba nowo utworzonych miejsc pobytu dziennego:15

Liczba os., które otrzymają wsparcie w ramach zadania:90

Czas pobytu 1 osoby średnio 3 miesiące

Zgłoszenia:

• Telefonicznie: tel. 32/832-94-00 wew. 20 w dniach pon., wt., środa
  • Osobiście w siedzibie Hospicjum : ul. Mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego 131 , pok. 16 w dniach pon., wt, śr., godz.09:00-14:30
  • Internetowo: wypełniony formularz i oświadczenia przesłać można na adres: rekrutacja@hospicjum.sosnowiec.pl

Wszystkie formularze dotyczące projektu powinny być wydrukowane w kolorze z zachowaniem kolorystyki znaków promocji projektu!

Załączniki do pobrania:

Poszukujemy pracowników