Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania

Usługi opiekuńcze będą świadczone śr. od 3 do 4 m-cy (w zależności od indywidualnych potrzeb UP) w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych, które z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności lub innej przyczyny wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione.

Kwalifikacja na podstawie skali Barthel (0-85 pkt.)

Usługi będą świadczone przez wykwalifikowane opiekunki/ów i będą obejmować m.in.: pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych, takich jak opiekę higieniczną i pielęgnacyjną (mycie, kąpanie, ubieranie, dozowanie lekarstw, zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń, karmienie itp., a także w miarę możliwości również zapewnienie kontaktów z otoczeniem, robienie zakupów, załatwianie spraw w urzędach.

Wnioskodawca zapewnia, że organizacja świadczenia usług opiekuńczych uwzględni podmiotowość odbiorców usług, w tym respektowanie prawa do poszanowania i ochrony godności, intymności, w szczególności w przypadku czynności o charakterze opieki higienicznej i pielęgnacji oraz poczucia bezpieczeństwa i ochrony dóbr osobistych.

Udzielanie usług opiekuńczych będzie odbywać się w dniach i godzinach dopasowanych do potrzeb członków rodziny osoby zależnej.

Przewidziano również usługi uzupełniające – podolog – średnio 2 usługi dla podopiecznego

Opiekunowie faktyczni przyjętych podopiecznych będą zobowiązani do uczestnictwa w warsztatach socjalno-opiekuńcze ( 4×45 min.)

Zgłoszenia:

• Telefonicznie: tel. 32/832-94-00 wew. 20 w dniach od poniedziałku do środy
  • Osobiście w siedzibie Hospicjum: ul. Mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego 131 , pok. 16 w dniach od pon. do środy  godz. 09:00-14:30 w tym przerwa. 15-20 min
  • Internetowo: wypełniony formularz i oświadczenia przesłać można na adres: rekrutacja@hospicjum.sosnowiec.pl

Wszystkie formularze dotyczące projektu powinny być wydrukowane w kolorze z zachowaniem kolorystyki znaków promocji projektu!

Załączniki do pobrania:

Poszukujemy pracowników